آیا موبایل ضرر دارد؟ تحقیقات جدید موسسه ملی سلامت آمریکا

آیا موبایل ضرر دارد؟ تحقیقات جدید موسسه ملی سلامت آمریکا

ضرر موبایل ، ضرر موبایل برای جنین ، ضرر موبایل برای کودکان ، ضرر موبایل در حالت پرواز ، ضرر موبایل برای چشم ، ضرر موبایل برای نوزاد ، ضرر موبایل برای بدن ، ضرر موبایل برای نوزادان ، ضرر موبایل برای زنان باردار ، ضرر موبایل برای بارداری ،

تا کنون خبرهای زیادی در مورد تاثیر مخرب تشعشعات موبایل بر سلامتی انسان مطرح شده اما تحقیقات جدید نشان می دهد نیاز به نگرانی خاصی در این زمینه وجود ندارد مگر اینکه یک موش نر باشید.

آیا موبایل ضرر دارد؟ تحقیقات جدید موسسه ملی سلامت آمریکا , موسسه, موبایل, ملی, ضرر, سلامت, جدید, تحقیقات, آیا, آمریکا

تشعشات رادیویی قوی مانند اشعه ایکس یا تشعشعات هسته ای برای انسان بسیار مخربند اما امواج رادیویی موبایل بسیار ضعیف تر از آن هستند که سلامتی انسان را به صورتی جدی به خطر اندازند.

بر اساس تحقیقات «موسسه ملی سلامت آمریکا» نرخ ابتلا به تومورهای قلبی در برخی موش های نر پس از قرار گرفتن در معرض امواج موبایل افزایش پیدا کرده، البته این موش ها در حمامی از تشعشعات رادیویی غوطه ور شده و میزان امواج دریافتی آنها نسبت به کاربرانی که به استفاده مکرر و دائمی از موبایل عادت دارند به مراتب بیشتر بوده است.

محققان این جوندگان را به مدت دو سال برای ۹ ساعت در روز در معرض امواج شبکه های ۲G و ۳G قرار داده اند (کهولت یک موش ۲ ساله برابر یک انسان ۷۰ ساله است).

آیا موبایل ضرر دارد؟ تحقیقات جدید

در این تحقیق که به صورت دو مرحله ای اجرا شده در موش های ماده اثری از این تومورها مشاهده نشده و حتی موش های نر نیز در مرحله دوم شواهدی از مشکلات سلامتی جدی بروز نداده اند.

در این بیانیه تاکید شده که تعداد اندکی از این موش ها به سرطان قلب مبتلا شده اند و نمی توان با قاطعیت این مساله را به قرار گرفتن آنها در معرض امواج رادیویی مرتبط دانست. Otis Brawley از مدیران ارشد انجمن سرطان آمریکا در مصاحبه با آسوشیتدپرس گفته است:

مدارکی که حاکی از ارتباط بین موبایل و سرطان باشد ضعیف است و تا کنون شاهد افزایش نرخ این بیماری بین مردم نبوده ایم.
بیانیه این موسسه تاکید می کند که علی رغم قرار گرفتن این جوندگان در معرض تشعشعات موبایل شدید شواهدی که حاکی از ابتلا به سرطان در آنها باشد بسیار مبهم بوده است. علاوه بر این موش های در معرض امواج موبایل طول عمری بیش از همنوعان خود داشته اند، اگرچه این نتیجه ممکن است به صورت تصادفی رخ داده باشد.

آیا موبایل ضرر دارد؟ تحقیقات جدید موسسه ملی سلامت آمریکا , موسسه, موبایل, ملی, ضرر, سلامت, جدید, تحقیقات, آیا, آمریکا

این گفته ها دقیقا برعکس تحقیقات قبلی است

اطلاعات در سایت ویکی پدیا :

نگرانی‌ها دربارهٔ اثرات امواج تلفن همراه بر سلامت انسان با رشد بیش از حد تعداد دارندگان تلفن‌های همراه (۲ میلیارد نفر در اوت ۲۰۰۵) بیشتر شده‌است. این نگرانی‌ها ناشی از امواج الکترو مغناطیسی در مقیاس مایکرو ویو هستند که این تلفنها ساطع می‌کنند.

آژانس تحقیقات بین‌المللی سرطان امواج الکترو مغناطیسی موبایل را در گروه شاید سرطان زا طبقه‌بندی می‌کند. طبق گفته‌های سازمان بهداشت جهانی با فاصله گرفتن از موبایل به سرعت قدرت امواج کاهش پیدا می‌کند. اگر بدن شخص استفاده کننده ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر از موبایل هنگام استفاده فاصله بگیرد مانند زمان‌های فرستادن پیام‌کوتاه و استفاده از اینترنت موبایل همچنین استفاده از هندزفری به مقدار خیلی زیادی قرار گرفتن در معرض امواج الکترو مغناطیسی نسبت به هنگامی که موبایل نزدیک سر قرار دارد کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر استفاده از هندزفری و فاصله گرفتن بدن از موبایل با کاهش زمان مکالمات و محدود کردن دقایق آن همچنین استفاده از موبایل در مناطقی که آنتن‌دهی موبایل مطلوب است و قدرت امواج کمتر می‌شود می‌توان در قرار گرفتن در معرض امواج را کاهش داد.

خطرات گوشی‌ها برای سلامتی انسان

مقداری از امواج رادیویی که توسط گوشی‌های تلفن همراه ساطع می‌شوند جذب بدن انسان می‌شوند. مثلاً امواج رادیویی که توسط گوشی‌های جی اس ام ساطع می‌شوند، می‌توانند تا ۲ وات قدرت داشته باشند. میزان برونداد امواج گوشی همراه بستگی به استانداردهای مخابراتی هر کشور دارد.

میزان امواجی که بدن انسان از گوشی همراه جذب می‌کند، با مقیاس جذب خاص یا (اس ای آر) اندازه‌گیری می‌شود.

منبع : دیجیاتو

آیا موبایل ضرر دارد؟ تحقیقات جدید موسسه ملی سلامت آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *