خانه / همه / شیخ‌الاسلام: حمله نظامی آمریکا می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند

شیخ‌الاسلام: حمله نظامی آمریکا می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند

شیخ‌الاسلام: حمله نظامی آمریکا می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند , رسانه صهیونیستی: فرماندهان نظامی آمریکا گزینه‌های حمله به سوریه را به ترامپ ارائه می‌کنند , تلاش بولتون برای حمله به مراکز نظامی ایران و سوریه , آمریکا در تدارک حمله موشکی به سوریه است , ریابکوف: آمریکا دست از حمله به سوریه بردارد , احتمال اقدام نظامی آمریکا علیه سوریه .

حسین شیخ‌الاسلام سفیر اسبق ایران در سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به انتشار خبر احتمال حمله آمریکا به سوریه، گفت: آمریکایی‌ها چندین سال است که می‌خواهند در سوریه مؤثر باشند اما تمام تلاش آنها بی‌نتیجه مانده است؛ بعد از شکست سقوط حکومت سوریه، تجزیه سوریه، شکست حلب و اخیراً غوطه شرقی، تمام راه‌ها برای آنکه آمریکایی‌ها بگویند، “ما هم هستیم” بسته شده است.

وی با بیان اینکه سوریه اکنون در مرحله تثبیت حکومت قرار دارد و مذاکرات سوچی با حضور کشورهای مؤثر در سوریه در حال انجام است، تصریح کرد: ممکن است آمریکایی‌ها تحرکات نظامی در سوریه را تشدید و به این کشور حمله کنند اما به‌نظر ما، این‌گونه اقدامات گرچه مخرب است اما درصحنه میدانی و سیاسی بی‌تأثیر خواهد بود.

شیخ‌الاسلام با توجه به آمادگی ارتش سوریه برای مقابله با تهاجم نظامی آمریکا، تأکید کرد: آمریکایی‌ها می‌دانند که شجاعت و جرئت لازم برای پیاده کردن نیرو در سوریه را ندارند و نیرویی که در سوریه پیاده شود، کشته از این کشور خارج خواهد شد پس تأثیرات اقدامات احتمالی، هوایی آمریکایی‌ها روی زمین سوریه نزدیک به صفر خواهد بود.

سفیر اسبق ایران در سوریه با اظهار “حمله نظامی آمریکا به سوریه می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند”، گفت: به‌نظر می‌رسد آمریکایی‌ها، اقدام نظامی را به‌عنوان آخرین راه برای اینکه بگویند، “آمریکا در سوریه مؤثر است” به‌کار بگیرند اما این توطئه نیز به‌عنوان آخرین راه منتج به هیچ نتیجه‌ای نخواهد شد.

انتهای پیام/*رسانه صهیونیستی: فرماندهان نظامی آمریکا گزینه‌های حمله به سو

شیخ‌الاسلام: حمله نظامی آمریکا می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند , نظامی, شکست, سوریه, رقم, حمله, حسین, آمریکا, آخرین به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه «آی ۲۴» رژیم صهیونیستی در خبری به نقل از مقامات نظامی اعلام کرد که فرماندهان نظامی ارشد در وزارت دفاع آمریکا در حال تهیه گزینه های حمله به سوریه و لیستی از اهداف را تهیه می کنند تا طی چند ساعت آینده به رئیس جمهور آمریکا ارائه کنند.پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در ادامه ادعاهای مقامات این کشور درباره حمله شیمیایی به غوطه شرقی، روسیه و ایران را نیز در معرض اتهامات خود قرار داد.ترامپ در سلسله پیام‌های توئیتری نوشت: «بسیاری از جمله زنان و کودکان، در حمله بی‌فکرانه شیمیایی سوریه کشته شده‌اند. منطقه [در معرض] بی‌رحمی، مسدود شده است و از سوی ارتش سوریه به محاصره درآمده است، و دسترسی آن به جهان خارج کاملا قطع شده است. رئیس جمهور پوتین، روسیه و ایران به خاطر حمایت از “اسدِ حیوان” مسئول هستند. هزینه سنگینی پرداخت خواهد شد. منطقه را فورا به سوی کمک‌های پزشکی و …

هشدار روسیه درباره آمادگی آمریکا برای حمله به سوریه

شیخ‌الاسلام: حمله نظامی آمریکا می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند , نظامی, شکست, سوریه, رقم, حمله, حسین, آمریکا, آخرین به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، سرهنگ “سرگئی رودسکی” رئیس اداره عملیاتی ستادکل نیروهای مسلح روسیه در کنفرانسی خبری اعلام کرد که تحریکاتی با استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط گروه‌های مسلح سوری و مربیان نظامی آمریکایی برنامه ریزی شده تا بهانه خوبی برای واشنگتن با هدف حمله مجدد به نیروهای دولتی سوریه گردد.به گفته این مقام بلندپایه نظامی روس، تروریست‌های «جبهه النصره» با همکاری تشکیلات “کلاه سفیدها” خود را برای حمله شیمیایی به چند منطقه مسکونی نزدیک به شهر ادلب آماده کرده‌اند. برای این منظور در منطقه کاهش تنش ادلب در پوشش ارسال کمک‌های انسان دوستانه کانتینرهایی حاوی گاز کلر به منطقه فرستاده شده است. علاوه بر این تروریست‌ها مخفیانه فیوزهای انفجاری لازم را نیز دریافت کرده‌اند. بر اساس اطلاعات وزارت دفاع روسیه، گروه‌های تروریستی که قصد انجام این حمله را دارند، از سوی مربیان نظامی آمریکایی آموزش دیده‌اند.سرهنگ رودسکی یادآور شد که برنامه ریزی شده …

مشخص شدن ۲۲ هدف برای حمله آمریکا به سوریه

شیخ‌الاسلام: حمله نظامی آمریکا می‌تواند آخرین شکست آنها در سوریه را رقم بزند , نظامی, شکست, سوریه, رقم, حمله, حسین, آمریکا, آخرین عصر ایران نوشت: یک رسانه ترکیه‌ای با انتشار خبری مدعی شد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) و وزارت دفاع آمریکا دیروز اهداف ۲۲ گانه‌ای را برای تصمیم‌گیری رییس جمهوری آمریکا برای حمله نظامی به سوریه در روزهای آتی تهیه کرده است. روزنامه “ینی شفق” ترکیه با انتشار گزارشی نوشت: در میان اهداف ۲۲ گانه آمریکا برای حمله به سوریه در دو هدف نیروهای روسی نیز مستقر هستند. روسیه به آمریکا درباره حملات احتمالی به سوریه هشدار داده است و ارتش خود را به حالت آماده باش کامل در آورده است. همچنین رسانه‌های آمریکایی گزارش داده اند ناو آمریکایی دونالد کوک به منظور حمله احتمالی به سوریه یه ۶۰ کیلومتری بندر طرطوس سوریه رسیده است. بر اساس گزارش ینی شفق، بریتانیا، فرانسه و اسراییل نیز در حملات احتمالی آمریکا به سوریه در پاسخ به ادعای حمله شیمیایی حکومت سوریه به شهر دوما در غوطه شرقی دمشق، …

گفت‌وگوی تلفنی ترامپ و اردوغان درباره اوضاع سوریه


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *