خانه / همه / آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم

آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم

آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم , ایران؛ هدف اصلی حضور آمریکا در سوریه , آمریکا به دروغ خود درباره شمار نظامیانش در سوریه اعتراف کرد , آمریکا به دروغ خود درباره شمار نظامیانش در سوریه اعتراف کرد , ظریف: یکی از تحولات منفی حضور آمریکا در سوریه است , لاوروف: حضور آمریکا در سوریه غیرقانونی است .

آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم , سوریه, درباره, حضور, ایران, آمریکا

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری با خبرنگاران، ادعاها درباره مواضع منطقه‌ای ایران را تکرار کرد و گفت: «ما شدیدا درباره حضور ایران در سوریه نگرانی داریم».

در ادامه اظهارنظرهای ضد ایرانی مقام‌های آمریکایی، سخنگوی وزارت خارجه این کشور در نشست خبری، ادعاهای بی اساس مقام‌های واشنگتن علیه تهران درباره بحران سوریه را تکرار کرد.

خبرنگاری از سخنگوی دستگاه دیپلماسی آمریکا درباره حمله اخیر رژیم صهیونیستی به پایگاه هوایی تی ۴ سوریه سوال کرد؛ حمله‌ای که در آن هفت ایرانی به شهادت رسیدند.

این خبرنگار آمریکایی سوال کرد: «آیا شما درباره نگرانی اسرائیل از حضور ایران در سوریه نظر مشابهی دارید؟»

«هیثر نوئرت» در جواب گفت: «ما درباره این موضوع، بسیار حرف زده‌ایم. ایران از حزب‌الله (لبنان) حمایت می‌کند و جنگجو و تجیهزات به سوریه می‌فرستد. ایران بازیگری بد در سوریه و دیگر نقاط جهان بوده است. آنها بی ثباتی کشور سوریه را تشدید کرده‌اند. آنها همچنین رژیم بشار اسد را تقویت و آن را قادر به انجام حملات علیه غیرنظامیان بیگناه نه فقط در غوطه شرقی بلکه در جاهای دیگر در سراسر کشور کرده‌اند. قطعا ما شدیدا درباره حضور و مداخله ایران در کشور سوریه خواه از طریق نیروهای نیابتی‌اش باشد خواه به طرق دیگر، نگرانی داریم».

خبرنگاری دیگر از سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره طرح عربستان سعودی برای تبدیل قطر به جزیره سوال کرد.

در خبرها آمده بود که در ادامه تنش‌ها بین ریاض و دوحه، عربستان، امارات و مصر پروژه کانال دریایی «سلوی» را به منظور تبدیل قطر به جزیره کامل در دستور کار دارند (جزئیات بیشتر)

خوشبختانه بازیکنان سیرالئون از ایران رفتند!

خبرنگار آمریکایی نظر سخنگوی وزارت خارجه این کشور را درباره این موضوع سوال کرد که او در جواب گفت: «چنین کاری از نظر ما، کمکی به حل اختلاف(بین عربستان سعودی و قطر) نمی‌کند بلکه تنها سبب پیچیده شدن اختلاف می‌شود».نظر آمریکا درباره حضور در سوریه اعلام می‌شود

آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم , سوریه, درباره, حضور, ایران, آمریکا ایسنا: به نقل از روسیا الیوم، مدیر سازمان اطلاعات ملی آمریکا اعلام کرد که شورای امنیت ملی این کشور تصمیمی را پیرامون آینده حضور نظامی آمریکا در سوریه اتخاذ کرده است. وی افزود، کاخ سفید به زودی این تصمیم را اعلام خواهد کرد.

موضع آمریکا درباره فروش هواپیما به ایران

آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم , سوریه, درباره, حضور, ایران, آمریکا خبرگزاری مهر: رییس سیاست گذاری وزارت کشور آمریکا در اظهار نظری تازه، از تردید برای صدور مجوز جهت فروش هواپیما به ایران سخن به میان آورد. رابرت هوک، رییس سیاست‌گذاری وزارت کشور امریکا و مذاکره‌کننده ارشد آمریکا، روز چهارشنبه در سخنانی با خبرنگاران، نگرانی‌های ایران در مورد این‌که ترامپ همچنان باید مجوز فروش هواپیما به ایران را برای شرکت‌های هواپیماسازی غربی صادر کند، تایید کرد و گفت: هرچند مجوزهای دولت اوباما فعلا برقرار است. هوک گفت: من به آنها گفتم شما از خطوط هواپیمایی مسافری خود برای جابه‌جایی تروریست‌ها و اسلحه در خاور میانه، شامل سوریه، استفاده می‌کنید و ما به بهای امنیت ملی خود مجوز صادر نخواهیم کرد. شرکت هواپیماسازی ایرباس و همتای آمریکایی آن، بوئینگ، توافق کرده‌اند که برای نوسازی ناوگان هوایی فرسوده ایران‌ایر، ۱۸۰ هواپیمای جت مسافربری به این شرکت بفروشند، اما از آنجایی که هر دو شرکت تعداد زیادی قطعات …

ایران؛ هدف اصلی حضور آمریکا در سوریه

آمریکا: درباره حضور ایران در سوریه شدیدا نگرانیم , سوریه, درباره, حضور, ایران, آمریکا خبرگزاری میزان: دونالد ترامپ آمریکا در روز نهم فروردین در اظهارنظری عجیب اعلام کرد که نیروهای آمریکایی به زودی سوریه را ترک خواهند کرد. دونالد ترامپ روز ۲۹ مارس (۹ فروردین) درجریان سخنرانی در شهر «ریچفیلد» ایالت «اوهایو با بیان اینکه حضور نظامی آمریکا در خاورمیانه میلیاردها دلار هزینه داشته بدون آنکه دست‌آورد ملموسی داشته باشد گفت:ما داعش را شکست دادیم، خیلی زود سوریه را ترک می‌کنیم و آن را به دیگران واگذار می‌کنیم. خیلی زود، از آنجا خارج می‌شویم و خیلی زود به خانه، به جایی که به آن تعلق داریم، باز می‌گردیم. اگرچه رئیس‌جمهور آمریکا در دوران تبلیغات ریاست‌جمهوری بارها سیاست‎های باراک اوباما و رئیس‌جمهورهای پیشین آمریکا در خاورمیانه را نقد کرده و مدعی شد که آمریکا از گروه‌هایی (تروریست‌هایی) پشتیبانی می‌کند که هیچ شناختی از آنها ندارد، آمریکا نباید خود را درگیر بحران سوریه و تنشهای قدرت در این کشور …


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *