خانه / همه / واکسن شخصی ضد سرطان ساخته شد

واکسن شخصی ضد سرطان ساخته شد

واکسن شخصی ضد سرطان ساخته شد , ساخت واکسن ضد سرطان با استفاده از ذرات شبه‌ویروس , پیشگیری از سرطان دهانه رحم با واکسن جدید , چاقی و دیابت عامل بروز سرطان ها | تاثیر اضافه وزن در سرطان , راست و دروغ‌ها درباره سرطان سینه / لباس های تنگ باعث سرطان می شود؟ , سرطان تخمدان در خانمها، ارتباطی با سرطان پستان دارد؟ .

تاریخ : ۲۶ فروردین ۱۳۹۷      

بدون دیدگاه

خبرگزاری مهر: گروهی از محققان واکسن شخصی سازی شده ای برای درمان سرطان ساخته اند که سیستم ایمنی گسترده ضد توموری ایجاد می کند.

به گزارش ساینس دیلی، نوع جدیدی از واکسن شخصی سازی شده سرطان در آزمایش های کلینیکی نتایج نویدبخشی داشته است.

همه چیز در مورد ساخته سرطان شخصی ضد مهر واکسن

این واکسن با همکاری محققان دانشگاه پنسیلوانیا و انستیتو تحقیقات سرطان لودویگ در سوئیس ساخته شده است.

این واکسن از سلول های سیستم ایمنی بدن بیمار گرفته می شود و در آزمایشگاه با محتویات سلول های تومور بیمار ترکیب و سپس به بدن وی تزریق می شود تا عکس العمل وسیع تری را در سیستم ایمنی فرد ایجاد کند.

جزییات مطلب ساخته و سرطان و شخصی و ضد و مهر و واکسن را میخوانید .

این آزمایش روی بیمارانی با سرطان پیشرفته تخمدان انجام شد. هدف از انجام آن نیز بررسی ایمنی و قابلیت انجام این درمانی بود. به هرحال نشانه هایی واضح از موثربودن این واکسن نیز به چشم می خورد. در حدود نیمی از بیماران واکسن شده نشانه هایی از عکس العمل های آنتی تومور T-cell آشکار شد. افرادی با چنین عکس العمل هایی مدت زمان طولانی تری بدون رشد تومور زنده ماندند.

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره واکسن شخصی ضد سرطان ساخته شد

حتی یک بیمار دوسال پس از تزریق واکسن از بیماری پاک شده بود و ۵ سال بی نیاز از درمان بود.

جانوس تانی محقق ارشد این پروژه می گوید: به نظر می رسد این واکسن برای بیماران خطری ندارد و یک سیستم ایمنی گسترده ضد توموری ایجاد می کند.

تیم ملی در ۲ پست ضعف دارد

در این اواخر تلاش های زیادی برای تولید واکسن های ضدسرطان انجام شده که بیشتر آنها روی تولید واکسنی متمرکز هستند که بتواند هدف اصلی تومور را شناسایی کند. این روش، تضمین می‌کند که واکسن، توانایی حمله به بیشتر تومورها را داشته باشد اما به تومور خاصی اختصاص ندارد و برای هر تومور متفاوت خواهد بود.

توضیحات بیشتر در موردساخته سرطان شخصی ضد مهر واکسن

هر واکسن برای هر بیمار شخصی سازی می شود و برای این منظور از تومور سرطانی در بدن بیمار استفاده می کند که جهش های مخصوص خود را دارد و به همین دلیل عکس العمل خاصی در سیستم ایمنی ایجاد می کند. همچنین این واکسن می تواند عکس العمل سیستم ایمنی در مقابل صدها یا هزاران تومور را تغییر دهد.

درهر حال این پژوهش روی بیماران مبتلا به سرطان تخمدان تمرکز کرد که درمان آن بسیار سخت است. درمان این بیماران، شامل جراحی پس از شیمی‌درمانی بود. هرچند به طور معمول نتیجه درمان در آغاز خوب به نظر می رسد، بیماری این افراد عود کرد و در مقابل درمان، مقاومت نشان می شود.

شما مطلب واکسن شخصی ضد سرطان ساخته شد را می خوانید .

به هرحال با این که قرار بود این پژوهش، تنها نوع درمان شخصی‌سازی‌شده را تشخیص دهد، نتایج مثبت بودند و پژوهشگران باور دارند که این روش درمانی، ظرفیت بسیار بالایی دارد.

هر تومور، جهش‌های خودش را دارد که آن را منحصربه‌فرد می‌سازد. این واکسن به‌خصوص، “واکسن کل تومور”(whole-tumor vaccine) نام دارد زیرا به جای اینکه تنها ناحیه‌ای از تومور را هدف قرار دهد، صدها یا شاید هزاران بار به نواحی گوناگون آن، حمله می‌کند

صعود تاتنهام به نیمه نهایی جام حذفی

ساخته سرطان شخصی ضد مهر واکسن

یک اپلیکیشن جدید سرک کشیدن دیگران به موبایل را هشدار می‌دهد

به نقل از سایت خبرگزاری مهر و به گزارش آبان گراف یک اپلیکیشن جدید سرک کشیدن دیگران به موبایل را هشدار می‌دهد و …

ساختمان جدید پلاسکو در ۲ سال ساخته خواهد شد

به نقل از سایت خبرگزاری مهر و به گزارش آبان گراف ساختمان جدید پلاسکو در ۲ سال ساخته خواهد شد و به …

دستکش ضد لرزش برای مبتلایان به پارکینسون ساخته شد

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،  تیم محققان دانشگاه وسترن (Western University) معتقدند که طراحی نمونه جدید برای دستکش‌های کنترل لرزش تغییری اساسی برای بیش از شش میلیون فرد مبتلا به پارکینسون در جهان محسوب می‌شود.
آنا لوئیس ترجوس، مهندس برق و نرم افزار و استاد دانشگاه وسترن و یکی از اعضای گروه آزمایشگاه بیومکاترونیک( پیوند انسان با ماشین) این دانشگاه، در حال توسعه یک رویکرد جدید برای طراحی یک فن‌آوری پوشیدنی است که به مبتلایان پارکینسون اجازه می دهد تا یک موتور در حین انقباضات ناخواسته عضلانی کاهش دهنده یا حتی محدود کننده عضلات، یک موتور آنها را کنترل کند.
این انقباضات، معمولا با اختلالات نورولوژیک و دژنراتیو( تغییر آسیب شناختی پس رونده در سلول یا اجزای آن و یا بافت است که در نتیجه آن ممکن است کارکرد سلول مختل شود) مرتبط هستند. گفتنی است بیش از ۲۵ درصد افراد مبتلا به پارکینسون دارای لرزش به هنگام حرکت هستند.
ترجوس …

  • ساخته, سرطان, شخصی, ضد, مهر, واکسن
  • اخبار گوناگون

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *