خانه / همه / تهران؛ کانون دیپلماسی علمی- دانشگاهی

تهران؛ کانون دیپلماسی علمی- دانشگاهی

تهران؛ کانون دیپلماسی علمی- دانشگاهی , برپایی غرفه‌های دانشگاهی در نوزدهمین همایش کشوری آموزش علوم پزشکی , نخبه علمی باید درآمد مناسبی داشته باشد/ به جریان پیشرفت علمی کشور نباید خللی وارد شود , نقش حیاتی نشریات در محیط‌های دانشگاهی/ نشریات کیفی‌ترین کار دانشگاه‌های علوم پزشکی , دیپلماسی ایثار کلید خورد , اعزام نوروزی بیش از ۶۰ کاروان دانشگاهی به عتبات .

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی طی یادداشتی اظهار کرد: هم اکنون ۱۳ نماینده دانشگاه‌های بزرگ کشور سوئد از جمله دانشگاه‌های مالمو، لوند، لینه یوس، هالمستاد، فتی چالمرز، انستیتو سلطنتی سوئد و… در ایران به سر می‌برند تا ضمن بازدید از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، نقشه راه همکاری‌های علمی را با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نهایی کنند.
وی افزود: اول اردیبهشت ۱۳۹۷، وزیر تعلیمات عالیه و معاونان وی از افغانستان و روسای دانشگاه‌های کابل و هرات …

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین سالار آملی، قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و رئیس مرکز همکاری‌های علمی و بین المللی طی یادداشتی اظهار کرد: هم اکنون ۱۳ نماینده دانشگاه‌های بزرگ کشور سوئد از جمله دانشگاه‌های مالمو، لوند، لینه یوس، هالمستاد، فتی چالمرز، انستیتو سلطنتی سوئد و… در ایران به سر می‌برند تا ضمن بازدید از دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور، نقشه راه همکاری‌های علمی را با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نهایی کنند.

همه چیز در مورد دانشگاه دیپلماسی علمی

وی افزود: اول اردیبهشت ۱۳۹۷، وزیر تعلیمات عالیه و معاونان وی از افغانستان و روسای دانشگاه‌های کابل و هرات وارد تهران می‌شوند تا با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین دکتر ولایتی، بحث و گفت و گو داشته و روند تربیت نیروی انسانی از کشور افغانستان را در ایران مرور نمایند.

 قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل  تصریح کرد: رئیس آژانس فرانکو فونی فرانسه میهمان بعدی وزارت علوم است که این موسسه با ۶۰ کشور دنیا همکاری داشته و توسعه زبان فرانسه و همکاری‌های علمی را مدنظر دارد. وی و تیم همراه در سوم اردیبهشت ماه وارد تهران می‌شوند.

جزییات مطلب دانشگاه و دیپلماسی و علمی را میخوانید .

سالار آملی ادامه داد: بالاترین مقام دانشگاهی کشور سوئیس به همراه روسای دانشگاه‌های بزرگ این کشور در هفته دوم اردیبهشت ماه در تهران خواهند بود تا نقشه راه همکاری‌های علمی دانشگاهی دو کشور را طراحی نمایند. این مقام سوئیسی که مسئولیت آموزش، تحقیقات و نوآوری سوئیس را برعهده دارد، اولین بار است که در این سطح به جمهوری اسلامی ایران سفر می‌کند.

روایت ناگفته از واقعه کوی دانشگاه از زبان سرلشکر فیروزآبادی + فیلم

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره تهران؛ کانون دیپلماسی علمی- دانشگاهی

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۶ نیز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هرهفته میزبان ۱۱ هیات خارجی در سطوح دانشگاهی، روسای دانشگاه‌ها و یا سیاستگذاران علمی کشور‌های مختلف بود؛ در این سال، ۲۱۴۰ نفر از محققان، روسای دانشگاه‌ها و مسئولان وزرای کشور‌های مختلف به ایران آمدند که حاصل آن تبادل صد‌ها دانش فنی و یا برنامه ریزی نقشه راه همکاری‌های دوجانبه بوده است و ۴۲۱ طرح تحقیقاتی دانشگاهی تایید و مراحل اجرایی آن‌ها آغاز شده است.

انتهای پیام/

یادداشت قائم مقام وزیر علوم در پی سفر ۱۳ نماینده دانشگاه‌های بزرگ به ایران

توضیحات بیشتر در مورددانشگاه دیپلماسی علمی

شما مطلب تهران؛ کانون دیپلماسی علمی- دانشگاهی را می خوانید .

تمدید زمان نام‌نویسی آزمون‌های استخدامی دستگاههای اجرایی و م

به نقل از سایت عصر ایران و به گزارش آبان گراف تمدید زمان نام‌نویسی آزمون‌های استخدامی دستگاههای اجرایی و مدرسین دانشگاه علمی کاربردی و مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت نام نویسی چهارمین آزمون استخدامی مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرای و آزمون تعیین صلاحیت تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی تا ساعت ۲۴ یکشنبه ۱۱ تیر خبر داد.حسین توکلی عصر یک شنبه به ایرنا گفت: ثبت نام برای آزمون تعیین صلاحیت تدریس دانشگاه جامع علمی کاربردی که از ۲۹ خردادماه آغاز شده و امروز (یکشنبه ۴ تیرماه) پایان می یافت تا ۱۱ تیرماه تمدید شد.این فراخوان ویژه استان تهران است.وی با بیان اینکه داوطلبان برای نام نویسی در آزمون استخدامی فراگیر باید به سایت اینترنتی به نشانی www.sanjesh.org مراجعه کنند، اظهار داشت: دفترچه راهنمای ثبت نام شامل شرایط، ضوابط و مشاغل مورد نیاز نیز در این سایت اینترنتی منتشر شده است.توکلی افزود:تا ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۶۲ هزار …

تغییر وضعیت ۷۶ مدرس دانشگاه به هیئت علمی

به گزارش حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  حسین خنیفر سرپرست دانشگاه فرهنگیان  از برنامه‌های محوری خود در هنگام ورود به دانشگاه، احقاق حقوق مدرسان و اساتید دانشگاه فرهنگیان  اعلام کرد و برای تحقق این مهم پس از جلسات و رایزنی‌های بسیار درنهایت  ۷۶ نفر از اساتیدی بعد از مدت ها به مرحله هیئت علمی رسیدند.
 
دبیرخانه کمیته اجرایی تطبیق وضعیت کادر آموزشی به هیأت علمی دانشگاه فرهنگیان ۷۶ نفر دیگر از استادان دانشگاه فرهنگیان را با موافقت وزارت علوم تحقیقات و فن آوری به عضویت هیات علمی درآورد.

درخشش دانشجومعلمان  در جشنواره دانشجویان نمونه سراسر کشور
از دیگر دستاوردهای دانشگاه طی چند روز اخیر برگزیده شدن سه دانشجومعلم در میان ۴۰ دانشجوی برتر کشوری  است که در رشته‌های کارشناسی زیست شناسی، کارشناسی علوم تربیتی و کارشناسی روانشناسی مشغول به تحصیل هستند.
انتهای پیام/
 

از رتبه ۱۶ ایران در انتشار مقالات علمی تا جزئیات نقل و انتقا

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سال ۹۶ باهمه خوبی و بدی ها به پایان رسید، در سال گذشته شاهد اخبار و رویدادهایی بسیاری در حوزه های مختلف بودیم، در این میان حوزه آموزش عالی شاهد رخدادهایی بسیار زیادی بود که قصد داريم در این بسته خبری شما را با مهمترین اخبار آن در آذرماه آشنا کنیم.
لزوم تناسب نیاز بازار جامعه با عنوان پایان‌نامه‌های دانشگاهی
مجتبی شریعتی‌ نیاسر معاون آموزشی وزارت علوم گفت:اگر پروژه‌های دانشجویی و پایان‌نامه‌ها در مقاطع تحصیلات تکمیل تقاضا محور شکل بگیرد و عنوان پایان‌نامه بر اساس نیاز بازار تایید شود این مسئله باعث رشد و برطرف شدن مشکلات و مسائل کشور می شود و ارتباط بیشتری بین دانشگاه و صنعت ایجاد می‌شود.
شریعتی با بیان اینکه تقاضا محور شدن پروژه‌ها باعث شده تا پایان‌نامه‌ها از قفسه‌های کتابخانه بیرون آورده شوند، افزود: وقتی که عنوان پایان‌نامه‌ها متناسب با نیاز جامعه کشور باشد دیگر این مطالب …

  • دانشگاه, دیپلماسی, علمی
  • علمی پزشکی

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *