خانه / همه / دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد

دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد

دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد , جدول قد و وزن نوزاد، روش اندازه گیری , نحوه اندازه گیری شاخصهای رشد نوزاد (قد ، وزن ، دور سر) , این قاب گوشی فشار خون شما را اندازه گیری می کند , پژوهشگران جرم سنگین‌ ترین عنصر جدول تناوبی را اندازه گیری کردند , ریشتر تنها ابزار اندازه گیری زمین لرزه نیست .

دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد

مجموعه: اخبار علمی و آموزشی

تاریخ انتشار : یکشنبه, ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲

محققان دانشگاه آدلاید استرالیا کاوشگر کوچک اپتیکی را ساختند که قادر است از درون مغز عکس برداری و دمای آن را اندازه گیری کند. 
به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، با توجه به این که قطر این کاوشگر تنها به اندازه یک تار موی انسان است، می توان آن را با کمترین آسیب به درون اندام های مختلف وارد و اطلاعات فیزیولوژیکی را به صورت بلادرنگ ثبت و ضبط کرد.
 
این کاوشگر که با استفاده از یک فیبر نوری عمل …

دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد

  اخبار علمی ,خبرهای  علمی, دمای مغز
محققان دانشگاه آدلاید استرالیا کاوشگر کوچک اپتیکی را ساختند که قادر است از درون مغز عکس برداری و دمای آن را اندازه گیری کند. 

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، با توجه به این که قطر این کاوشگر تنها به اندازه یک تار موی انسان است، می توان آن را با کمترین آسیب به درون اندام های مختلف وارد و اطلاعات فیزیولوژیکی را به صورت بلادرنگ ثبت و ضبط کرد.

 

همه چیز در مورد اندازه اندازه گیری دما کاوشگر گیری مغز

این کاوشگر که با استفاده از یک فیبر نوری عمل می کند، با هدف بررسی آثار گرمازدگی ناشی از مصرف داروها در مغز طراحی و ساخته شده است. استفاده از برخی داروها می تواند منجر به افزایش دمای بیش از حد برخی از بخش های مغز و آسیب دیدگی آن ها شود.

این کاوشگر جدید که قطر آن به ۱۳۰میکرون می رسد، به دماسنجی مجهز است که امکان اندازه گیری دمای بخش های مختلف مغز را در اختیار می گذارد.

جزییات مطلب اندازه و اندازه گیری و دما و کاوشگر و گیری و مغز را میخوانید .

 

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد

محققان امیدوارند با استفاده از این ابزار بتوانند نحوه بروز گرمازدگی را در مغز به درستی درک کنند و روش های درمانی مناسبی را برای آن بیابند. این فناوری قابلیت استفاده در سایر اندام ها و اندازه گیری دمای داخلی آن ها را نیز دارد.

 

بهترین مواد غذایی برای مغز

با وجود این که در حال حاضر این کاوشگر تنها قادر به اندازه گیری دمای اندام ها است، محققان امیدوارند در آینده نزدیک با توسعه قابلیت های آن بتوانند میزان pH، اکسیژن موجود و چربی انباشته شده در بافت ها را نیز اندازه گیری کنند.

توضیحات بیشتر در مورداندازه اندازه گیری دما کاوشگر گیری مغز

 

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Optics Letters منتشر شده است.

شما مطلب دمای مغز با کاوشگر اپتیکی اندازه گیری شد را می خوانید .

 

 

اندازه اندازه گیری دما کاوشگر گیری مغز

نحوه ی اندازه گیری دور سر نوزادان دختر و پسر

رشد و نمو طبیعی کودک در هر سنی نشانه صحت سلامت او در حال و آینده است؛ بنابراین پدر و مادر باید در هر زمان و در هر سنی، معیار‌های رشدی کودک خود را بشناسند و مطمئن شوند که مراحل رشد نوزاد به درستی طی می‌شود. تعیین وزن و طول قد کودک نشانه رشد جسمی و تعیین اندازه دور سر نشانه رشد مغز کودک می‌باشد.
 
معمولاً اندازه‌ی دور سر نوزاد به دوران بارداری بستگی دارد. در صورتی که نوزاد نارس به دنیا بیاید، اندازه‌ی دور سر او ۳۱ تا ۳۳ سانتی است ولی اگر نوزاد به موقع به دنیا بیاید اندازه دور سر او حدود ۳۵ سانتی متر است. 

جمجمه از تعداد استخوان‌هایی تشکیل‌شده که کنار هم قرار دارند و با رشد کودک، جمجمه باز شده و فضای رشد مغز بزرگتر می‌شود، اما اگر جمجمه زود جوش بخورد، اجازه نمی‌دهد مغز رشد کند. در واقع ملاج، جایی است که اجازه می‌دهد مغز رشد …

اندازه گیری دور سر نوزاد، چطوری انجام میشه؟

 اندازه‌ی دور سر نوزاد، بسته به زمان تولد نوزاد متفاوت است، معمولاً نوزادان رسیده دارای اندازه دور سر ۳۵ سانتی متر و نوزادان نارس ۳۱ تا ۳۳ سانتی متر هستند. گفته می‌شود در سه ماه اول تولد ماهیانه ۲ سانتی متر به دور سر کودک افزوده می‌شود. در این مقاله نحوه اندازه گیری دور سر کودکان دختر و پسر به همراه نمودار‌های آن، آورده شده است.رشد و نمو طبیعی کودک در هر سنی نشانه صحت سلامت او در حال و آینده است؛ بنابراین پدر و مادر باید در هر زمان و در هر سنی، معیار‌های رشدی کودک خود را بشناسند و مطمئن شوند که مراحل رشد نوزاد به درستی طی می‌شود. تعیین وزن و طول قد کودک نشانه رشد جسمی و تعیین اندازه دور سر نشانه رشد مغز کودک می‌باشد. معمولاً اندازه‌ی دور سر نوزاد به دوران بارداری بستگی دارد. در صورتی که نوزاد نارس به دنیا بیاید، اندازه‌ی دور …

اندازه گیری قند خون بدون نیاز به سوزن امکان پذیر شد

 اندازه گیری قند خون یکی از کارهایی است که مبتلایان به دیابت روزانه انجام می دهند. یکی از مشکلات این کار استفاده از سوزن برای گرفتن نمونه خون است. در روش جدید ایجاد شده دیگر نیازی به استفاده از سوزن نیست.اندازه گیری قند خون بدون نیاز به سوزنمحققان بریتانیایی موفق به ابداع یک پچ نظارت بر قند خون شدند که افراد مبتلا به دیابت با استفاده از این پچ، دیگر نیازی به آزمایش قند خون خود از طریق سوزن زدن به انگشت نخواهند داشت. برای میلیون‌ها نفر از بیماران دیابتی، انجام آزمایش خون و گرفتن خون از انگشت برای کنترل سطح قند خون، بخشی ناخوشایند از زندگی روزمره‌شان است.اگر این پچ چسبی پوستی جدید برای نظارت بر گلوکز تجاری‌سازی شود، روش کنونی به تاریخ خواهد پیوست.این پچ توسط دانشمندان دانشگاه “باث” در انگلستان طراحی شده است. این ابزار مبتنی بر گرافن Graphene که از ترکیبات کربن محسوب می شود، بدون …


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *