خانه / همه / بخشنامه دستمزد امروز ابلاغ می شود

بخشنامه دستمزد امروز ابلاغ می شود

بخشنامه دستمزد امروز ابلاغ می شود , بخشنامه دستمزد ۹۷ امروز ابلاغ می‌شود , ربیعی: ابلاغ بخشنامه افزایش دستمزد۹۷ در نیمه دوم فروردین ۹۷ , ربیعی: ابلاغ بخشنامه افزایش دستمزد۹۷ در نیمه دوم فروردین۹۷ , برگزاری جلسه دستمزد ۹۷ امروز با حضور نماینده کارگران و دولت , بخشنامه ممنوعیت خرید کالا‌های خارجی ابلاغ شد .
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  در راستای مصوبه شورای عالی کار بخشنامه دستمزد ۹۷ امروز از سوی وزیر کارابلاغ می شود و کارفرمایان موظفند این بخشنامه را ابلاغ کنند.طبق مصوبه هفته گذشته شورای عالی کار، دستمزد ۹۷ دستمزد کارگران  برای دو گروه از کارگران یعنی «حداقلی بگیران» و «سایر سطوح مزدی» به دو صورت مختلف تعیین شد. کارگرانی که دستمزد پایه آنها در سال ۹۶ معادل ۹۲۹ هزار و ۹۳۱هزار تومان بود «کارگران حداقلی بگیر» تلقی شدند که دستمزد این گروه از کارگران در سال ۹۷ به میزان ۱۹٫۵درصد افزایش یافت.و دستمزد حداقلی بگیران در سال ۹۶ با افزایش …

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  در راستای مصوبه شورای عالی کار بخشنامه دستمزد ۹۷ امروز از سوی وزیر کارابلاغ می شود و کارفرمایان موظفند این بخشنامه را ابلاغ کنند.

طبق مصوبه هفته گذشته شورای عالی کار، دستمزد ۹۷ دستمزد کارگران  برای دو گروه از کارگران یعنی «حداقلی بگیران» و «سایر سطوح مزدی» به دو صورت مختلف تعیین شد. کارگرانی که دستمزد پایه آنها در سال ۹۶ معادل ۹۲۹ هزار و ۹۳۱هزار تومان بود «کارگران حداقلی بگیر» تلقی شدند که دستمزد این گروه از کارگران در سال ۹۷ به میزان ۱۹٫۵درصد افزایش یافت.

همه چیز در مورد ابلاغ اقتصادی خبرنگار دستمزد

و دستمزد حداقلی بگیران در سال ۹۶ با افزایش ۱۸۱هزار و۳۳۶ تومانی به یک میلیون و۱۱۱ هزار و۲۶۷ تومان رسید.اما دستمزد سایر کارگران که حقوق پایه آنها در سال ۹۶ بیشتر از ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان است، در گروه «سایر سطوح مزدی» قرار می گیرند.دستمزد «سایر سطوح مزدی» به صورت ترکیبی از «درصد» و «رقم ثابت» تعیین شد. به این ترتیب که علاوه بر افزایش ۱۰٫۴ درصد نسبت به پایه حقوق ۹۶، رقم ثابت ۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان به مزد پایه این گروه از کارگران اضافه خواهد شد.

با این محاسبه به عنوان مثال اگر پایه حقوق کارگری که در سال ۹۶ به میزان یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان باشد، ۱۰٫۴ درصد از حقوق پایه وی معادل ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود، علاوه بر این رقم ۸۴ هزار و ۶۲۴ تومان (عدد ثابت بدون در نظر گرفتن پایه حقوق ۹۶) به مزد پایه سال گذشته اضافه خواهد شد.

جزییات مطلب ابلاغ و اقتصادی و خبرنگار و دستمزد را میخوانید .

بنابراین «دستمزد پایه» یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی کارگری در سال ۹۶، با احتساب ۱۰٫۴ درصد رشد و رقم ثابت ۸۴۶۲۴ تومان، در سال ۹۷معادل یک میلیون و ۴۰۹ هزار و ۴۲۴ تومان خواهد بود.

ذی‌نفعان ضداصلاح اقتصادی

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره بخشنامه دستمزد امروز ابلاغ می شود

بر اساس این گزارش، حق مسکن ۴۰ هزار تومان و بن نقدی کارگری همان رقم ۱۱۰ هزار تومان مورد توافق نمایندگان کارگری و کارفرمایی قرار گرفت.طبق مصوبه‌ای که شورای عالی کار داشت، حق اولاد برای هر فرزند زیر ۱۸ سال ۱۱۱ هزار و ۴۱۴ تومان و به نسبت برای هر تعداد فرزند این میزان افزوده می‌شود.

 انتهای پیام/

توضیحات بیشتر در موردابلاغ اقتصادی خبرنگار دستمزد

سناریوهای افزایش دستمزد ۹۷ کارگران

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، درحالی قرار است جمعه ۲۵ اسفند ماه جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی برگزار شود که پیش بینی بسیاری از فعالان بازار کار افزایش بین ۱۵تا۲۲ درصدی دستمزد کارگران است.سال گذشته وزیر کار به همراه نمایندگان گروه‌های کارگری و کارفرمایی پس از نشست ۱۲ساعته در شورای عالی کار، حداقل دستمزد کارگران برای سال۹۶ را با افزایش ۱۴٫۵ درصدی رقم ۹۲۹٫۹۳۱ تومان تعیین کردند اما برای سایر سطوح ۱۲درصد به اضافه روزانه ۶۷۶۸ ریال در نظر گرفته شد.با در نظر گرفتن حداقل حقوق ۹۳۰ هزار تومانی سناریوهای متفاوتی برای افزایش مزد حداقل‌بگیران و سایر سطوح مزدی پیش‌بینی می‌شود.درصورتی که دستمزد کارگران  به میزان ۱۲درصد افزایش یابد با افزایش ۱۱۱ هزار و ۵۹۱ تومانی حداقل دستمزد به ۱ میلیون و ۴۱هزار و ۵۲۲ تومان می رسد و در صورتی که حداقل دستمزد ۱۳درصد افزایش یابد دستمزد با ۱۲۰ هزار و ۸۹۱ تومان افزایش به ۱ …

آخرین اخبار از جلسه پشت در‌های بسته تعیین دستمزد ۹۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، آخرین خبر از درون جلسه شورای عالی کار که از ساعت ۱۹ امشب با حضور شرکای اجتماعی در حال برگزاری است حاکی از است که هرچند نمایندگان دولت در راستای متقاعد نمودن گروه کارفرمایی به افزایش منطقی دستمزد و توجه به سبد حداقل معیشت  هستند اما به نظر می رسد که  در صورت استنکاف گروه کارفرمایی از پذیرش میزان افزایش دستمزد سال ۹۷ ، دولت به همراه گروه کارگری صورت جلسه نهایی را امضاء و اجرا نماید. اخبارهای غیر رسمی حاکی از افزایش ۲۰درصدی برای حداقل دستمزد و حدود ۱۶ درصدی برای سایر سطوح مزدی است. که در صورت افزایش ۲۰درصدی حداقل دستمزد میزان حقوق سال آینده کارگران با ۱۸۵ هزار و ۹۸۶ تومان به یک میلیون و ۱۱۵هزار و ۹۱۷ تومان خواهد رسید.جلسات شورای عالی کار از روز جمعه به ریاست وزیر کار برای تعیین حداقل دستمزد سال ۹۷، جدی تر شد اما به …

احتمال افزایش ۱۸۵ هزار تومانی دستمزد حداقل بگیران در سال ۹۷

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بعد از حدود۴ ساعت از برگزاری جلسه دستمزد احتمال افزایش ۲۰ درصد در حداقل دستمزد ۱۳ میلیون مشمول قانون کار وجود دارد.با فرض افزایش ۲۰ درصدی با افزایش ۱۸۵ هزار و ۹۸۶ تومان به یک میلیون و ۱۱۵هزار و ۹۱۷ تومان خواد شد و احتمال افزایش ۱۶درصد برای سایر سطوح مزدی هم وجود دارد.برخی از پیش‌بینی ها حاکی از این است که دستمزد بین ۱۵ تا ۱۶ درصد برای حداقل بگیران و ۱۴ درصد برای سایر سطوح مزدی خواهد بود. که  در صورتی که حداقل مزد ۱۵ درصد افزایش یابد میزان افزایش دستمزد حدود ۱۳۹ هزار و ۴۸۹ تومان خواهد بود وحداقل دستمزد به ۱ میلیون و ۰۶۹ هزار و ۴۲۰ تومان در سال ۹۷ خواهد رسید. با فرض افزایش۱۶درصد یعنی ۱۴۸هزار و ۷۸۸ تومان به دستمزد اضافه و حداقل مزد ۱میلیون و ۰۷۸ هزار و ۷۱۹ تومان می رسد.انتهای پیام/


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *