خانه / همه / بانک مرکزی جزئیات ضوابط فعالیت صرافی ها را اعلام کرد

بانک مرکزی جزئیات ضوابط فعالیت صرافی ها را اعلام کرد

بانک مرکزی جزئیات ضوابط فعالیت صرافی ها را اعلام کرد , شرایط جدید فروش ارز در بازار از سوی بانک مرکزی اعلام شد , بانک مرکزی: مردم در مقابل صرافی‌ها تجمع نکنند , سیف: قیمت دلار کاهشی است؛ هیچ رئیس بانک مرکزی‌ای در دنیا قیمت دلار اعلام نمی‎کند , بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۱۱۷ هزار میلیاردی شد , بانک مرکزی شروع کننده عدم تعادل در بازار ارز است .
بانک مرکزی در اطلاعیه های جداگانه درباره تعیین سیاست های جدید ارزی و ضوابط فعالیت صرافی­ ها را اعلام کرد.ضوابط فعالیت صرافی­ ها اعلام شددر اطلاعیه بانک مرکزی آمده است: در راستای اجرای تصویب ­نامه شماره ۴۳۵۳/ت/۵۵۳۰۰ مورخ ۲۲ فروردین سال جاری هیأت وزیران مبنی بر تعیین سیاست های جدید ارزی بدین وسیله ضوابط فعالیت مجاز صرافی­ ها به شرح زیر است:*انتقال ارز به دستور هر یک از بانک های دارای مجوز ارزی*خرید ارز ناشی از صادرات کالاهای غیرنفتی از صادرکنندگان*فروش ارز خریداری شده به متقاضیان از طریق سیستم بانکی*تمام صرافی­ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید و فروش اسکناس …

بانک مرکزی در اطلاعیه های جداگانه درباره تعیین سیاست های جدید ارزی و ضوابط فعالیت صرافی­ ها را اعلام کرد.

ضوابط فعالیت صرافی­ ها اعلام شد

در اطلاعیه بانک مرکزی آمده است: در راستای اجرای تصویب ­نامه شماره ۴۳۵۳/ت/۵۵۳۰۰ مورخ ۲۲ فروردین سال جاری هیأت وزیران مبنی بر تعیین سیاست های جدید ارزی بدین وسیله ضوابط فعالیت مجاز صرافی­ ها به شرح زیر است:

همه چیز در مورد اعلام بانک جزییات صرافی فعالیت مرکزی

*انتقال ارز به دستور هر یک از بانک های دارای مجوز ارزی

*خرید ارز ناشی از صادرات کالاهای غیرنفتی از صادرکنندگان

جزییات مطلب اعلام و بانک و جزییات و صرافی و فعالیت و مرکزی را میخوانید .

*فروش ارز خریداری شده به متقاضیان از طریق سیستم بانکی

اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره بانک مرکزی جزئیات ضوابط فعالیت صرافی ها را اعلام کرد

*تمام صرافی­ها تا اطلاع ثانوی مجاز به خرید و فروش اسکناس به صورت فیزیکی نبوده و این امر از طریق بانک ها انجام خواهد شد.

*تأمین ارز برای واردات کالا و خدمت به کشور صرفاً پس از انجام ثبت سفارش و ثبت خدمت امکان پذیر است.

*انتقال ارز از طریق سیستم بانکی و یا صرافی­ های مجاز با تقاضای بانک عامل انجام خواهد شد.

توضیحات بیشتر در مورداعلام بانک جزییات صرافی فعالیت مرکزی

*جزئیات و ضوابط مربوط به تأمین ارز برای واردات کالاها و خدمات طی بخشنامه به بانک های عامل ابلاغ شده است.

ضمناً تمام دارندگان ارز به صورت اسکناس می­ توانند نسبت به سپرده­ گذاری آن نزد بانک ها اقدام کنند و بازپرداخت سپرده­ های مزبور و سود آنها توسط بانک مرکزی تضمین می­ شود.

شما مطلب بانک مرکزی جزئیات ضوابط فعالیت صرافی ها را اعلام کرد را می خوانید .

بانک مرکزی در اطلاعیه دیگری درباره تعیین سیاست های جدید ارزی بدین وسیله کلیات تأمین ارز برای واردات کالا و خدمات از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصاد مواردی را به شرح زیر ابلاغ کرد:

مدیرعامل بانک صادرات چرا استعفا داد؟ / مدیرعامل جدید کیست؟

*واردات کالا و خدمت از خارج از کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی مشمول بخش اول مجموعه مقررات ارزی است.

اعلام بانک جزییات صرافی فعالیت مرکزی

رفع تعهد ارزی واردکنندگان کالا و خدمت به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی منوط به ارائه پروانه ترخیص قطعی کالا و یا اصل صورت حساب ­های قطعی انجام کار و ارائه تأییدیه کارفرما (در موارد خدماتی) است.

چنانچه سررسید اعتبارات اسنادی / بروات اسنادی مدت دار که به مقصد مناطق آزاد تجاری – صنعتی و ویژه اقتصادی گشایش/ثبت شده ­اند بعد از تاریخ ۲۱ فروردین ماه جاری باشد، تأمین ارز آنها پس از انجام ثبت خدمت در بانک عامل امکان ­پذیر خواهد بود.

جزئیات و ضوابط مربوط به تأمین ارز برای واردات کالاها و خدمات از خارج کشور به مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی، طی بخشنامه به بانک­ های عامل ابلاغ شده است.

همچنین بانک مرکزی درباره نحوه تأمین ارز برای حواله ­ها و اعتبارات اسنادی مربوط به قبل از ۲۱ فروردین ماه جاری اعلام کرد: در مواردی که ارز حواله قبل از ۲۱ فروردین ماه توسط بانک مرکزی تأمین و حواله صادر شده و اسناد حمل در مهلت مقرر به بانک عامل ارائه شود، نرخ ارز تسویه همان نرخ ارز تأمین شده است.

این مطلب در مورد اعلام بانک جزییات صرافی فعالیت مرکزی می باشد .

درصورتی که اسناد مزبور پس از مهلت مقرر واصل شود، پذیرش اسناد ارائه شده منوط به موافقت بانک مرکزی و پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز از زمان صدور حواله تا تاریخ تحویل اسناد حمل به بانک عامل (در صورت افزایش نرخ ارز) خواهد بود.

در مواردی که ارز مربوطه به نرخ مبادله ­ای توسط بانک مرکزی تأمین، لیکن حواله صادر نشده باشد، حداکثر شش ماه از تاریخ تأمین ارز می ­بایستی اسناد حمل به بانک عامل ارائه شود و در این صورت، نرخ ارز تأمین شده ملاک تسویه خواهد بود.

بانک مرکزی جزئیات ضوابط فعالیت صرافی ها را اعلام کرد

درصورت انجام حواله و عدم ارائه اسناد حمل ظرف مهلت مزبور، پذیرش اسناد منوط به موافقت بانک مرکزی و پرداخت مابه التفاوت نرخ ارز زمان تأمین ارز تا تاریخ ارائه اسناد حمل به بانک عامل (در صورت افزایش نرخ ارز) خواهد بود.

اعلام شرایط پیش ثبت‌نام در مدارس غیردولتی/ ناظران بازدیدهای «سرزده» از مدارس دارند

در صورت عدم انجام حواله ظرف مهلت مذکور، بانک عامل موظف است ارز مربوطه را به بانک مرکزی برگشت دهد.

اعلام, بانک, جزییات, صرافی, فعالیت, مرکزی

تأمین ارز بابت باقیمانده تمام اعتبارات اسنادی گشایش یافته و بروات اسنادی ثبت شده قبل از ۲۱ فروردین جاری به نرخ روز اعلامی از سوی بانک مرکزی است.

جزئیات و ضوابط مربوط به تأمین ارز برای نحوه تأمین ارز برای حواله­ ها و اعتبارات اسنادی طی بخشنامه به بانک ­های عامل ابلاغ شد.


گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: jamaran.ir


سیف: حبابِ قیمت سکه و دلار تخلیه می شود

به نقل از سایت برترینها و به گزارش آبان گراف سیف: حبابِ قیمت سکه و دلار تخلیه می شود و خبرگزاری ایرنا: رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به عرضه گسترده سکه از طریق بانک کارگشایی اعلام کرد: روند کاهش نرخ سکه تا تخلیه کامل حباب قیمتی ایجاد شده ادامه می‌یابد. ولی الله سیف در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب درباره افزایش قیمت سکه و ارز در بازار آزاد و تدبیر بانک مرکزی در این زمینه اظهار داشت: یکی از بحث های بسیار اساسی برای بانک مرکزی پایش آرامش در بازار است. وی افزود: بانک مرکزی بازار ارز و سکه را به صورت ویژه تحت نظر دارد و پایش می‌کند، زیرا این بازارها به بقیه بخش‌های اقتصاد علامت می‌دهد. سیف گفت: نگاهی به روند نرخ قیمت ارز در بازار آزاد طی سال های گذشته نشان می دهد که همواره در پایان سال میلادی …

لیست شعب توزیع پول نو اعلام شد

خبرگزاری میزان: به مناسب عید نوروز بانک مرکزی از تاریخ ۲۱ تا ۲۶ اسفندماه از طریق شعب منتخب اسکناس نو توزیع می کند. براساس اعلام بانک مرکزی به مناسبت فرا رسیدن عید نوروز این بانک از تاریخ ۲۱ تا ۲۶ اسفندماه از طریق شعب منتخب بانک های عامل در استان تهران اسکناس نو توزیع می کند. لازم به ذکر است که هر متقاضی در مراجعه به شعب منتخب می تواند ۱۰۰ برگ اسکناس هزار تومانی، ۱۰۰ برگ اسکناس ۲ هزار تومانی و ۱۰۰ برگ اسکناس ۵ هزار تومانی دریافت کند. گفتنی است در خصوص نحوه توزیع اسکناس نو در سایر استان‌ها، با هماهنگی ناظران پولی و از طریق روابط عمومی بانک‌های عامل تعیین شده در هر استان، اطلاع‌رسانی انجام خواهد شد. لیست شعب منتخب ارائه اسکناس به شرح زیر است: …

نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی از سوی بانک مرکزی

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سه شنبه شب در اطلاعیه ای (شماره ی ۲ ) ، نحوه تأمین ارز مسافرتی، درمانی و دانشجویی را اعلام کرد.بانک مرکزی به منظور تثبیت در بازار نحوه تأمین انواع ارز را اعلام کردروابط عمومی بانک مرکزی اعلام کرد: مفاد این اطلاعیه در راستای اجرای تصمیم مورخ ۲۰ فروردین ۱۳۹۷ ستاد اقتصادی دولت مبنی بر یکسان سازی نرخ ارز با بهای ۴۲۰۰۰ ریال برای هر دلار به منظور تثبیت بازار به شرح زیر است :۱٫ ارز مسافرتی برای یک بار سفر در سال به میزان ۱۰۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها به مسافران در مرزهای خروجی هوایی پرداخت می شود. میزان ارز مسافرتی پرداختی به مسافران هوایی به کشورهای هم مرز و کشورهای مشترک المنافع به غیر از عراق ۵۰۰ یورو یا معادل آن به سایر ارزها می باشد.۲٫ متقاضیان ارز مسافرتی موظف به ارائه گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی ایران، بلیط هواپیما، ویزای …


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *